Narzędzia ręczne   arrow

Największą popularnością wśród narzędzi cieszą się narzędzia ręczne. Pewnie dlatego, iż każdy może sobie na nie pozwolić i dlatego każdy ich używa.

Ilość rodzajów tego typu narzędzi jest niezliczona. Każda branża posiada szereg swojego arsenału, a do każdej czynności użyć możemy kilku ich rodzajów.

Niemożliwym więc jest wytłumaczenie sposobu działania wszystkich, a nawet połowy z nich, jednak warto napisać trochę o tych najbardziej znanych.

W każdym domu zapewne znajduje się para nożyczek. Życie bez nich byłoby wręcz niemożliwe, ponieważ niektórych czynności po prostu nie da wykonać się, bez ich użycia. Oczywiście istnieją pewne zamienniki, na przykład, różnego rodzaju nożyki, jednak nożyczki zyskują na tym, iż są bardziej bezpieczną opcją. Nożyczkami w końcu posługiwać mogą się nawet dzieci i zazwyczaj są to ich pierwsze narzędzia w życiu.

Mimo, iż mało osób zdaje sobie z tego sprawę, narzędziami również nazwać możemy różnego rodzaju miary. Wykonanie pomiarów pokoju czy mebli niewykonalne byłoby, na przykład, przy użyciu linijki. Linijka natomiast ułatwia życie nie jednego ucznia, niezmiennie, od kilkudziesięciu lat.

Noże, siekiery i piły to już urządzenia, którymi nie każdy może się posługiwać. Niezaprzeczalnie ułatwiają one wykonywanie bardziej skomplikowanych czynności. Przy użyciu siły człowieka pokonają prawie każdy opór ze strony surowca.