Gdzie i co wybierać – rankingi, pokazy.   arrow

Bardzo często wydaje nam się, że szerząca się gama możliwości i propozycji w każdym dziale marketingu, to coraz łatwiejszy wybór dla nas, konsumentów. Z szerokimi oczami patrzymy na najnowsze reklamy, zachwycając się ilościami możliwości i innowacji. Zabawa jednak kończy się, gdy pora przejść do konkretów – czyli do zakupu.

Jeśli zakup tyczy się maszyny lub urządzenia – tym trudniej. Nie musimy w końcu podejmować poważnej decyzji kupując czekoladę – kwestia 5 zł w naszym portfelu zazwyczaj nie gra roli. Cena maszyn i specjalistycznych urządzeń, zmusza nas jednak do chwili zastanowienia. Rozstrzał cen, nawet tego samego produktu, jest zadziwiająca i waha się nawet do kilku tysięcy, między najniższą, a najwyższą ceną. Czym to jest spowodowane? Nie do końca wiadomo, a co gorsza, poprzez tak różne ceny na rynku, coraz trudniej ocenić faktyczną wartość maszyny. Jedni sprzedawcy znacznie zawyżają ceny, czekając na naiwnych konsumentów, nie zorientowanych w innych możliwościach. Jeszcze inni sprzedają maszyny takie po zaniżonych cenach, co zazwyczaj wskazuje na możliwą usterkę w takim sprzęcie, co niestety nie zawsze, odnotowane jest w informacji dla kupującego. Jak więc wybrać najlepszą opcję?

Dla tych bardziej dociekliwych i sprytniejszych, organizowane są różnego rodzaju pokazy, gdzie maszyny i narzędzia przedstawiane są w cenach producenta. Można wtedy również zorientować się w jej faktycznych możliwościach, a nawet naocznie przekonać się o jej pracy. Jeśli jednak towary, które chcemy nabyć, nie doczekały się jeszcze swojego stoiska na pokazach, warto poszukać w innym źródle – internecie. Niestety, minusem internetu jest fakt, że każdy dziś może podawać się tam za producenta, czy osobę godną zaufania. Warto więc wtedy polegać na forach i zorientować się, co polecają osoby, które wcześniej stanęły przed wyborem takim jak my. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy je wyselekcjonować i kupić to, co naprawdę nam odpowiada!